Listopad 2014

Onlinečka

16. listopadu 2014 v 18:08 | Sweet |  ♥Pick of the week♥
Ahoj!!!
Asi jste si všimli, že jsem dlouho nic nepsala, nicméně lepší nepsat vůbec než nějaké nesmysli. Třeba, co jsem psala v devíti letech na svém prvním blogu :D. Bohužel ještě existuje xD a už si nepamatuji heslo, takže hned jak dopíšu tento článek tak ho půjdu smazat ;). Nicméně tohle téma mě dost zaujalo a donutilo vzpomenout si na svůj začátek. Už ani nepamatuju, jak jsem se k blogu.cz dostala. Myslím že to bylo čistě náhodou přez nějaký překlep ve vyhledávači... :)
Pamatuju si na svůj nejnesmyslnější článek. Zkládal se ze dvou souhlásek a ani se nedivím, že mě lidé občas vyhejtovali a já to nakonec na pár let vzdala. Až do svých davnácti. To už jsem byla o dost zkušenější. V tom mezičase jsem totiž sledovala spoustu jiných blogů. A poté jsem opět tento blog na několik měsíců pozastavila ale už dva měsíce opět aktivně bloguji a velmi mě to baví. Dokonce jsem uvažovala, že bych začala psát nějaké povídky ale takových lidí je spoustu a většinou jsou o dost lepší než já, takže pokud se snad někdy v budoucnu odhodlám něco v tomto smyslu napsat prosím, buďte schovívaví. A vám také přeji hodně štěstí a úspěchu ve vaší tvorbě, zatím :).... Sweet

Lidi se (ne)mění (?)

6. listopadu 2014 v 12:00 | Sweet |  ♥Views♥
Ahoj, dneska se mi stalo něco neobvyklého. Ale abych vám to vysvětlila, musím se vrátit o rok zpět;
Měla jsem kamarádku. Nejlepší kamarádku. A byli jsme neoddělitelné - asi do 5. třídy :(... Jenže pak začala být protivná. Nevím, zda byla prostě nafoukaná, nebo to bylo způsobeno rozvodem rodičů, také jí v tu dobu zjistily jistou nemoc :/. Začala na mě být zlá, protivná a tehdy jsme se začaly trhat. Skoro každý týden jsme se hádaly až nakonec na začátku sedmé třídy jsem jí řekla, že jestli se mnou bude takhle jednat, že se s ní přestanu bavit. A opravdu jsem přestala. Poznala něco v tom smyslu jako že "zase přilezu" jak na to byla zvyklá ale nestalo se. Ona se mi asi o tři dny později omluvila ale já to nepřijala. Měla jsem spoustu jiných kámošek tak proč bych se měla nechat urážet od ní? Nicméně už je to rok. A dneska jsem se s ní po tom roce poprvé normálně bavila a zjistila jsem, že se skutečně změnila. Nebo to možná byla prostě takováta "počáteční opatrnost". To všichni známe, když se pohádáme s kámoškou kvůli absolutní blbosti a pak se bojíme něco říct :D. Ale to za chvíly zmizí. Takže nevím - ostatně, je mi úplně jasné, že ona by to ráda srovnala. Ale já si tím o sobě nejsem tak jistá. Do teď jsem totiž byla přesvědčená o tom, že člověk se nikdy nemůže povahově změnit. Je možné, že si mě teď bude více vážit, na druhou stranu - jak dlouho jí to asi vydrží?
Rozhodla jsem se jí věřit a dát jí po roce druhou šanci, lidé se očividně mění ale ne ze dne na den!

Podzim aneb. když příroda umírá

4. listopadu 2014 v 12:00 | Sweet |  ♥Diary♥
Konečně listopad! A to ne proto, že se přibližují vánoce a ani pro běžnou zkreslenou představu oranžové, hnědé a červené v krajině...
Někdo nevěří na duchy, jiný na boha a já mimo jiné nevěřím na oranžovo-červeno-žlutý listopad.
Ale o to víc se mi podzim líbí. Příroda je sice ponurá a umírá ale já toto období miluju. V tuhle dobu mě přepadá melancholie a já začínám psát a mám spoustu nápadů na všechno. Na podzim často přemítám nad životem. Na podzim často zkouším nové věci. A abych to upřesnila, letos se chci začít učit programovat. Né - nebude ze mě "ajťák" ale vždycky mě bavila informatika a vzhledem k tomu, že ve škole máme informatiku jen ve 4., 5. a 6. třídě, rozhodla jsem se si rozšířit obzory.
Taky chci začít s Kalanetikou. Nevím, jestli jste o tom slyšely. Je to speciální 45-60 minutový cvičební plán na každý den kdy spevňujete svalstvo po celém těle - vřele doporučuji. :)
No prostě můj klasickej podzim :). A co v zimě? V zimě je ze mě notorický procházkář (na podzim v menší míře). Vzhledem k tomu, že bydlím na severu čech jsou tu zimy nádherné. Ale co, to už odbočuju... :D A místo toho abych vám tu psala kraviny radši přestanu takže se zatím mějte :)...

Spirited away

1. listopadu 2014 v 16:04 | Sweet |  ♥Film rewiew♥
Ahoj,
jak je napsáno v menu, já miluju anime a manga. A proto jsem se rozhodla udělat "rewiew" na mou oblíbenou pohádku "Spirited away" nebo po česku :D cesta do fantazie.
No, musím říct že těsně před skončení filmu jsem si říkala, jestli se to všechno třeba neodehrálo jen v její fantazii ale tohle mě hned přešlo jakmile došly k autu.
Je jasné že nemůžu začít od konce a tak začnu shrnutím děje: Jednoduše to začíná tak, že se jedna rodina stěhuje. Jenže když jedou ke svému novému domu tak zabloudí. Objeví tunel vedoucí do schátralého skanzenu z devadesátých let. Když dojdou do městečka poblíž, nikdo tam není ale za to je tam stánek plný jídla. Otec s matkou nejdřív volají obsluhu, ale pak se rohodnou se najíst a poté jim tam nechat peníze. Džihiro se jim ale na chvíly ztratí z dohledu aby si prohlédla okolí. Nedopatřením se ale dostane do světa duchů. Ano, zní to jako klišé ale děj je daleko obsáhlejší a nebudu vám to tu vyprávět celé, nezbyl by důvod proč film shlédnout.
Poprvé jsem tenhle film viděla asi před třemi lety a dodnes je to jedna z mích oblíbených pohádek. Pohádek? Je mi jasné co si asi budete myslet ale ujišťuji vás, že tak to není. Někdy je ale prostě fajnlehnout si a vrátit se v čase zpět do dětství. Abych to ozřejmila, nedávno jsem přišla na místo, kde jsem si jako malá ráda hrávala. Je to maličký lesík uprostřed zastavěného územi. Měla jsem tam pojmenovaných několik stromů xD (jako vážně)... A když jsem tam přišla tak jeden z nich byl pokácený. To neřešte ale některé věci bych si chtěla prožít znova... Jsem si ale jistá, že takhle to občas máme všichni :)... A tak je někdy únik z reality do pohádky jediné řešení :).